Counter Strike 1.6 servery

PB CS 1.6 ZakaleneZraky
YouTube kanal ZakaleneZraky Steam skupina ZakaleneZraky Facebooku skupina ZakaleneZraky PB CS 1.6 ZakaleneZraky
cs 1.6 Cs 1.6 Pub server 93.184.69.132:27053 Pripojiť
cs 1.6 Cs 1.6 Snow server 93.184.69.132:27054 Pripojiť
cs 1.6 Cs 1.6 Jailbreak#1 server 93.184.69.132:27055 Pripojiť
cs 1.6 Cs 1.6 Aim/Awp server 93.184.69.132:27056 Pripojiť
cs 1.6 Cs 1.6 Fy server 93.184.69.132:27057 Pripojiť
cs 1.6 Cs 1.6 GunGame server 93.184.69.132:27058 Pripojiť
cs 1.6 Cs 1.6 Dust2 server 93.184.69.132:27059 Pripojiť


DOMOV FORUM BLESKOVKY NOVINKY CS 1.6 PORTÁL CS 1.6 NÁVODY STAHUJ Cs 1.6 NAHLÁS CHEATER-a UNBAN SK/ENG BANLIST

Nokia 3310. Legenda je späť
Nokia 3310. Legenda je späť
Nvidia Geforce GTX1080Ti
Nvidia Geforce GTX1080Ti
Alien: Covenant 20th Century FOX Trailer
Alien: Covenant - Trailer
WONDER WOMAN Premiera filmu 1. jun 2017
WONDER WOMAN 1. jún 2017
XPG CLAN CUP Summer 2017 TURNAJ CSGO a FIFA17
XPG CLAN CUP Summer 2017


Hraním počítačových hier sa dajú zarobiť milióny

Turnaje s dotáciou cez milión dolárov

Ak začneme na čiastke 1 milión dolárov, tak nás čaká päť veľkých turnajov, ktoré ponúkajú väčší finančný zárobok. V roku 2012 bol turnaj „Season Two World Championship“ najlepšie finančne ohodnoteným turnajom. Z celkovej dotácie 1 milión 970 tisíc dolárov na turnaj si výherný tým populárnej online hry League of Legends mohol rozdeliť až 1 milión dolárov. V roku 2013 ho však v dotácií prekonal turnaj „The International 2013“ hráčov populárnej hry Dota 2. Výherný tým si z celkovej čiastky 2 874 407 dolárov zobral až 50 %. (Teda presne 1 437 204 dolárov) Zvyšok sa väčšinou rozdelí medzi TOP 10 najlepších tímov.

Pozrite si zoznam TOP 5 najviac dotovaných turnajov sveta:

The International 2013 – 2 874 407.00 $ – DOTA 2
Season Two World Championship – 1 970 000.00 $ – League of Legends
The International 2011 – 1 600 000.00 $ – DOTA 2
The International 2012 – 1 600 000.00 $ – DOTA 2
Call of Duty Championship 2013 – 1 000 000.00 $ – Call of Duty: Black Ops 2

johnathan wendel foto
johnathan wendel foto


Hráči si dokážu zarobiť milióny. Ženy nie sú výnimkami
Nie je žiadnym tajomstvom, že hráči počítačových hier si dokážu zarobiť nemalé peniaze. Medzi jedných z najznámejších hráčov patrí aj Švéd Johnathan Wendel používajúci prezývku „Fatal1ty“. Ten sa dokázal presadiť na celkovo 35 turnajoch, z ktorých si odniesol celkovo 454 545 dolárov. Z pomedzi jedincov je to najviac na svete.

Wendel hral prevažne „first-person shooter“ (skrátene FPS) hry. Najčastejšie sa presadil v hrách Quake III Arena, Unreal Tournament 2003 a Painkiller. V roku 2005, vo veku 24 rokov, ukončil svoju aktívnu hráčsku kariéru. Založil si spoločnosť vyrábajúcu herné produkty – Fatal1ty Gaming Gear, sponzoruje a organizuje niekoľko hráčskych turnajov, podporuje charitu.

Zastúpenie v oblasti profesionálneho hrania majú aj ženy. Profesionálne hráčky majú taktiež vytvorené svoje zázemie v komunite. Pre ženy existujú aj špeciálne turnaje, no väčšina profesionálnych hráčok si meria svoje sily s mužskou časťou.

scarlett sasha hostyn foto
scarlett sasha hostyn foto


S pomedzi žien môžeme spomenúť Kanaďanku Sasha Hostyn, ktorá používa prezývku „Scarlett” . Táto hráčka populárnej hry Starcraft II má momentálne 19 rokov a radí sa medzi jedny z úspešných žien profesionálneho herného športu. So svojou profesionálnou hráčskou kariérou začala v marci roku 2012, kedy sa jej podarilo vyhrať Playhem “Sponsor Me!” Tournament. Ako výherkyňa získala sponzora, ktorý jej zaplatil cestu, ubytovanie a účasť na turnaji v Las Vegas s názvom IGN Pro League Tournament 4.

V roku 2012 sa jej taktiež podarilo zúčastniť sa turnaja StarCraft II World Championship Series Canada, ktorý vyhrala a stala sa tak kanadskou šampiónkou.
Celkovo si už táto úspešná dievčina stihla zarobiť 51 369 dolárov a stala sa tak prvou ženou, ktorej celkový príjem z turnajov dosahuje viac ako 15 000 dolárov.

Ako sú na tom Slováci? Dá sa takto zarábať aj u nás?
Hraním hier a zúčastňovaním sa na turnajov si profesionálny hráči dokážu zarobiť aj milióny. Má ale cenu živiť sa takto aj na Slovensku? Aký je vlastne život profesionálneho hráča tu u nás?

GuardiaN ladislav kovacs foto
Ladislav Kovács foto


Ladislav Kovács flag je slovenský profesionálny hráč, ktorý sa momentálne venuje tomu, čo ho baví – hraniu počítačovej hry Counter-Strike: Global Offensive. Za svoje hranie si necháva platiť, teda svoje hobby má ako “prácu”. Tento slovenský talent má 22 rokov a pochádza z Komárna. Hraniu počítačových hier sa venuje približne od roku 2001, kedy začal s mladšou verziou novodobého Counter-Striku – verziou 1.5. Svoju hráčsku kariéru plánuje „potiahnúť“ ešte 1 alebo 2 roky. So svojim týmom sa mu podarilo vyhrať niekoľko medzinárodných turnajov, medzi nimi aj Dreamhack v roku 2009. Rozhodli sme sa preto Ladislava vyspovedať a zistiť ako to s progamingom vyzerá u nás na Slovensku.

Ahoj, mohol by si sa čitateľom v krátkosti predstaviť a popísať asi ako vyzerá momentálne tvoj bežný deň?
Ahoj, volám sa Ladislav Kovács, mám 22 rokov a pochádzam z Komárna. Čo sa vzdelania týka, mám vyštudovanú Strednú Priemyselnú školu, odbor elektrotechnika – počítačové systémy. Po škole som pracoval pre Hewlett Packard cca. 11 mesiacov. Momentálne som nezamestnaný a tak sa venujem tomu čo ma baví, profesionálnemu hraniu počítačovej hry Counter-Strike: Global Offensive.

Ako žijem či ako vyzerá môj bežný deň? Asi tak ako u normálnych pracujúcich ľuďoch, vstanem keď potrebujem, sprcha, hygiena, jedlo a šup do “práce” – čiže trénovať alebo si len tak surfovať po internete, kým nejdem trénovať so svojím tímom.

Kedy si začal hrať aktívne?
S touto hrou som začal už približne v roku 2001, s mladšou verziou novodobého Counter-Strike: Global Offensivu, Counter-Strike 1.5. Venujem sa tomu doteraz a vyzerá to tak, že to ešte potiahnem 1 či 2 roky.

Medzi tvoje úspechy sa jednoznačne musí zaradiť hlavne DreamHack Winter z roku 2009, ktorý si s tímom vyhral. Môžeš nám o tom povedať viac?
Je to asi môj najväčší hráčsky úspech v mojej hráčskej kariére. DreamHack je jeden z najväčších turnajov na svete a taktiež by sa dal nazvať ako majstrovstvá sveta v počítačových hrách. Zúčastňujú sa ho len tie najlepšie tímy na svete, aby si dokázali, kto je ten najlepší. Mne sa to s mojím tímom raz podarilo a som dodnes šťastný, že som mohol byť súčasťou tohto úspechu pre takú malú krajinu ako je Slovensko.

Ako profesionálne hranie vnímajú ľudia na Slovensku?
Záleží od toho, o kom sa hovorí. Ak o rodičoch detí, ktoré sa venujú tejto hre, tak si myslím, že veľmi negatívne. Predsa len, zázemie Counter-Striku v našej krajine je veľmi biedne. U nás na Slovensku je problém zorganizovať vôbec nejaký turnaj. Keď sa už zorganizuje, tak to ani nestojí za veľa – organizačne sme na veľmi slabej úrovni.

Hráči u nás berú Counter-Strike viac-menej ako hobby a hrajú ho prevažne pre zábavu. V tejto hre je bez podpory veľmi ťažké dostať sa na nejaký turnaj do zahraničia. Každopádne, je tu pár jedincov, ktorí robia všetko pre to, aby boli najlepší a majú aké také ego. Ale to ego je asi tak všetko, čo majú.

Na Slovensku to je s progamingom veľmi ťažké. Zázemie tu je takmer nulové

Ako sa teda stať profesionálnym hráčom aj u nás, na Slovensku? Jedinou reálnou možnosťou je pravdepodobne podávať dlhodobo dobré a stabilné výkony a nechať sa zlákať do zahraničných tímov a organizácií. Progaming všeobecne u nás na Slovensku pravdupovediac neexistuje. Ladislav Kovács je len jeden z mala Slovákov, ak nie jediný, ktorému za hranie platia a dosahuje špičkové úspechy vo svete.


V Čechách a na Slovensku ale existuje portál, ktorý je na vysokej úrovni a snaží sa niečo zorganizovať – napríklad aj každoročné majstrovstvá Českej Republiky v počítačových hrách. Jedná sa o playzone.cz. U nás sú ešte aktívne dve zahraničné ligy, konkrétne Electronics Sports League (ESL.eu) a ClanBase (clanbase.ggl.com). Obe ligy však na svoje plnohodnotné fungovanie potrebujú aktívnych hráčov a tými. Nakoľko Slovenské ligy v tomto zívajú prázdnotou, obe ligy tak u nás strácajú kvalitu.

majstrovstva CR v pocitacovych hrach


Ladislav Kovács: Hráči na Slovensku nemajú potrebnú úroveň a sponzorov si nezaslúžia


Čo pre teba znamená pojem profesionálny hráč?
Pre mňa sú profesionálni hráči takí istí profesionáli, ako profesionálni športovci. Za svoje výkony sú patrične ohodnotení a odmenení. Len tí najlepší sa môžu nazývať profesionálmi.

Ako to je so sponzorstvom? Musí si celé hráčske vybavenie kupovať hráč sám, alebo mu niečo sponzor prepláca? Na čo je vlastne taký sponzor v profesionálnom hernom svete potrebný?
Záleží to od toho, či je ten tím na vysokej úrovni a môže si určovať podmienky, alebo sú na priemernej úrovni a podmienky určuje hráčska organizácia. Profesionáli majú viac-menej všetko hradené – či platy, či vybavenie alebo aj turnaje (ubytovanie, hotel, cesta, jedlo). Sponzori dotujú organizácie peniazmi a aj vybavením. Veľmi veľkú rolu zohráva aj to, aká firma je sponzorom a o akú hru sa jedná. Hlavne podľa toho bude organizácia sponzorovať hráčov aj hernými zariadeniami.

Dá sa profesionálnym hraním počítačových hier uživiť aj na Slovensku?
Určite nie, na to tu nie je ekonomika a ani firmy, ktoré by to podporovali a už vôbec nie hráči na takej úrovni, aby si zaslúžili takú podporu..
Prehľad úspechov slovenského hráča s prezývkou GuardianMnoho hráčov sníva o tom, že niekedy budú ako ich herné idoly – hrať hry a sponzori im za to budú platiť. Aby sa ale stali špičkou, nemôžu pozerať len na Slovensko. Konkurenciu musia hľadať hlavne vonku. V progamingu je dôležitý aj cudzí jazyk, napríklad taká nemčina či angličtina. Ladislav Kovács zvaný Guardian, sa ako jeden z mala Slovákov živí hraním počítačových hier. Medzi jeho najväčšie úspechy musíme jednoznačne zaradiť výhru na DreamHack Winter v roku 2009. S hraním plánuje skončiť najskôr tak za rok, dva roky, poprípade ak si nájde prácu.

zdroj: facebook.com/CSGuardiaN svet-it.sk

Starypramen dňa September 03 2013 · 0 Komentárov · 5499 Prečítané ·VytlačiťKomentáre

Žiadny komentár ešte nebol pridaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Hodnotenia

Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.

Obchod Angyal

Related News

ESWC 2016 CSGO Parížsky víkend hier 27-31. oktober 2016
MEGA OBRIE plagaty hier na E3 Convention Center

Assasins Creed Broterhood 5Tanky 1^TriTon*Assasins Creed Unity 14Auto 134oNs aka GordoNHot  Ass sexy girl hd wallpapers

Video: 70 metrový podjazd v Holandsku postavený zaNikdy sa nezahrávaj s ruským bagristom!TOP BEST FUNNY ELEVATOR PRANKS! (COMPILATION ALL TFunny Arab Public Bomb Scare Prank videos CompilatTop 10 Funniest Scare Pranks 2017border

GameW.eu - Tretí Slovenský server list
http://pittbul.eu
Half-Life.sk Domov každého Half-Life hráča
Obchod Angyal

Pokec zZ - Pridaj správu:

Musíte byť prihlásený, aby ste mohli pridať správu.

23-09-2018 11:55
:ADMIN NA fy SNOWWWWWWW

23-09-2018 11:54
admin na FY snowwwwwwww more smi kkt wh

13-03-2018 20:36
Server # 725 Server tried to send invalid command:"echo [AMXBans] Reason: 'MULTI reconnect pri zabiti_cheat' "[AMXBans] =============================================== [AMXBans]

13-03-2018 11:27
Tu na fóre si vypln žiadosť http://zakalenezr...orum_id=10

13-03-2018 01:43
Da sa tu získať prava ? Grin

12-03-2018 15:29
jo Grin

11-03-2018 21:17
Helou,funguje to tu ešte

18-02-2018 13:03
Padlo JB mohli by ste ho nahodit diky Grin

16-02-2018 11:57
ADMIN NA fY SNOW ZASE geNO jano ZAPLY DIKES

16-02-2018 10:51
stroj ara more BAN

16-02-2018 10:50
CAWTE admin prosim na fy snow je tam K.....t dikes

26-01-2018 00:46
Sa dnes Matrix zlomil

01-12-2017 19:07
Zabanován. Díky

30-11-2017 18:12
Dakujeme za demo ked sa hrač pripoji odkontrolujeme si ho.

26-11-2017 18:39
FY SNOW ADMIN tam sem tam aj zavita? https://www.ulozto.cz/!cVHy42N9Kxhe/trapka-dem nick trapka wh-aim

12-11-2017 13:20
čaute je tu niekto? niejaky admin ?

30-08-2017 19:39
prosiiim o unban Sad prosiim stvalo ma to ze ma jeden typek dal 5 krat cez stenu prosiiim unban

23-08-2017 22:07
Zdravim Lajter dostal som ban lebo som kopiroval pinkyho meno ale iba preto lebo sme trollili kamoša že je admin na servery prosim unban [AMXBans] =============================================== [

16-05-2017 19:22
lajter prosiiiiiimmm daj mi unban prosiiiiiiim

04-05-2017 19:55
Oki

04-05-2017 08:28
sry skolila ma angina ta som bol mimo, prestudujem a dam vediet

02-05-2017 15:22
Cau MeliXer sefko ti napise Smile)

26-02-2017 21:28
Gratulujeme výhercom ostatným klanom Ďakujeme za účasť.

26-02-2017 21:27
FINÁLE Under.Pro vs. Revenge 0:2

Naposledy nakukol

Psychoman 1 deň
dreazet 2 dní
wYNko 3 dní
Ludwo 3 dní
Daj mi na Liiicko 3 dní
RoboT 1 týždeň
D3N@rius 1 týždeň
DaRaK 1 týždeň
MeliXer 2 týždnov
Starypramen 3 týždnov
Lajter 7 týždnov
cqb 9 týždnov
trew11 týždnov
SLAID15 týždnov
panpinky18 týždnov
andreas26 týždnov
IkMj35 týždnov
SAS SVK 137 týždnov
Xoten37 týždnov
Whey38 týždnov

border

Podpora ZzCs 1.6 Server Zz

ZakaleneZraky-Pub
de_dust2
PLAYERS: 0 / 28
ZakaleneZraky-Snow
fy_snow
PLAYERS: 0 / 18
ZakaleneZraky-Jailbr​eak#1​
jb_snow
PLAYERS: 0 / 20
ZakaleneZraky-Aim/Aw​p​
awp_space
PLAYERS: 0 / 12
ZakaleneZraky-Fy
fy_pool_day
PLAYERS: 0 / 16
ZakaleneZraky-GunGam​e​
gg_blowout2
PLAYERS: 1 / 18
ZakaleneZraky-Dust2
de_dust2
PLAYERS: 0 / 27